stare 05-08-14, 20:03   #1
Anulaa89
Projektant miejski

Podziękował
467
Podziękowano
842
Domyślnie Z placu budowy Nowego Światu do gry :)

W przypływie złości na Światy EA i chęć stworzenia czegoś własnego postanowiłam odpalić CAW (chyba setny raz - za każdym razem była porażka). W końcu udało się mi co nieco wymodzić i tak oto powstaje ten oto świat jeszcze bez nazwy bo brak pomysłów.

Oczywiście świat jest w wersji rozwojowej cały czas nanoszę poprawki w międzyczasie budując i urządzając wersję podstawową (bez naniesionych poprawek terenu ) zainstalowaną w grze i od razu testując funkcjonalność parcel, które później będą znajdowały się w finalnej wersji świata.

Używam CC, ale w niezbędnym i rozsądnym minimum - czyli parę teksturek, firanek, okien, drzwi. Moim zamysłem jest świat nie przeładowany CC, ale czasem nie mogę go nie użyć, inaczej moja koncepcja ległaby w gruzach.

A zaczynałam od tego: :O

A tu teoretycznie plan miasta - mogą nastąpić małe zmiany:

Screeny otoczenia, parcel:

Złomowisko na osiedlu Upadły Simoleon:

Domy socjalne znajdujące się na osiedlu Upadły Simoleon:

Blok Wspomnienie PRL-u - również znajdujący się na osiedlu Upadły Simoleon - z taniutkim mieszkaniem dla 2 simów:

Bloki w centrum miasta:

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan miasta2.png
Wyświetleń:	1058
Rozmiar:	127.6 KB
ID:	4803  
Anulaa89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
The Following 3 Users Say Thank You to Anulaa89 For This Useful Post:
stare 05-08-14, 20:27   #2
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie

Aniu, świat zapowiada się bardzo ciekawie, i będzie bardzo grywalny, bo jest mały. Czy zrobisz tam także podwodną parcelę?
Tym blokiem - wspomnienie PRL-u rozbawiłaś mnie kompletnie - w czymś takim mieszka moja teściowa - no, prawie w takim. A ja 20 lat mieszkałam w podobnym - tylko o szarej, barankowej strukturze tynku. I nienawidziłam tego burego kolorku z całego serca. Jak i w ogóle blokowisk. Bez obrazy - są synonimem biedy peerelowskiej...
Więc proszę - nie przesadzaj z tymi blokowiskami w ładnej skądinąd scenerii, bo jak go pobiorę - to wyburzę od razu
Poza tym - zastanów się nad stylistyką - palmy i blokowiska?

Ten świat - Wyspa Gallahada dlatego jest taki nadzwyczajny, że od początku do końca utrzymany jest w jednorodnym stylu. Owszem, jest dzielnica, którą można określić - Fabryczna - z domami z czerwonej cegły, ale są tam zgrupowane wszystkie przemysłowe budynki, łącznie ze strażą pożarną.
Ale reszta domków, większe luksusowe i mniejsze typu cottage - są z kamienia, lub kamienia i drewna - materiału powszechnie stosowanego w Bretanii. Nawet jedyny zamek, który tam jest - jest utrzymany w stylu nie odbiegającym od całości, a mógłby twórca strzelić sobie gotycki - dla urozmaicenia
Buduję tam domek i mam niezłą zagwozdkę - bo serce chciałoby jakiś wiktoriański machnąć, ale sumienie architekta - choćby tylko simowego - gryzie mnie

P.S. Domki socjalne są śliczne w twoim wykonaniu - tchną prostotą, są skromne, ale fajniejsze od blokowisk.

Ostatnio edytowane przez Alicja ; 05-08-14 o 20:30
Alicja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-14, 22:30   #3
Loki
Projektant miejski
Dekorator Wnętrz

Podziękował
304
Podziękowano
1,170
Domyślnie

Ja się ciesze że sie odważyłaś. Serio bo to nie jest łatwe. Wyspy mi sie poobobają, nie wiem czy mogę ci zasugerowac jakis parcele polożne czesciowo w wodzie, sa takie romantyczne. Zgodze się z Alą że bloki do palm nie pasuja ale to Twój świat
Loki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-14, 23:05   #4
Matt
Projektant miejski

Podziękował
45
Podziękowano
569
Domyślnie

Wyspa jest inspirująca. Ja na Twoim miejscu zamieniłbym te bloki na jakieś urocze chatki. Tak jak Ala i Loki powiedziały nie pasują za bardzo do charakteru wyspy. Ja bym tam widział małe, kolorowe domki poryte sidingiem
stare 06-08-14, 15:22   #5
Anulaa89
Projektant miejski

Podziękował
467
Podziękowano
842
Domyślnie

Dziękuję za komentarze, odniosę się może do bloku, hmm na razie tam zostanie, może zniknie, a może nie - na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia . Wiem, że nie bardzo pasuje do wyspy, do palm, ale jak to sprytnie zauważyliście to mój świat hehe więc wszystko dozwolone co sobie ubzudram, ale być może faktycznie wywalę ten ten blok, choć tych z centrum miasta nie chciałabym wyrzucić.
Hmm może i bloki do palm nie pasują - tzn nie tego typu bloki, bo jako tako bloki jakieś nowoczesne by pasowały. Przecież w krajach gdzie rosną palmy ludzie w blokowiskach też mieszkają. A może ta wyspa była kiedyś stałym lądem, który zalały topniejące lodowce, a że część terenu była na wyższym poziomie to powstała wyspa. No ok ok nie ważne.

Co do podwodnej parceli i parcel częściowo na wodzie to na tej wyspie nie wiem czy będą, nic nie jest jeszcze przesądzone - wszystko jest w ślamazarnej budowie, bo albo nie mam czasu albo wena odpuszcza.
Anulaa89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania