stare 02-09-13, 21:02   #1
Loki
Projektant miejski
Dekorator Wnętrz

Podziękował
304
Podziękowano
1,170
Domyślnie Asian Spa Resort

Asian Spa
Kurort

Mój pierwszy opublikowany kurort ( zrobiłam też tropikalny ,ale nie ma w nim nic rewelacyjnego)
Jak widać na zdjęciach jest w stylu azjatyckim nowoczesnym, czyli nie ma tu muzeum ze złoto-czerwonymi smokami

Będę was powoli oprowadzać.

Najpierw widok całości z góry

Teraz spojrzenie ma miejce gdzie są pokoje hotelowe - królicze norki. Jak widać obudowałam pawilon meksykański

No i zapomniałam - wejscie główne. Od razu wchodzimy do recepcji, skad możemy wejść na górę - ale o tym potem i przejść do dalszej części hotelu.

W budynku głównym mamy saunę i sale do masażu, łazienki, oraz małą biblioteczkę.

Do budynku głównego dostawiona została wiata z miejscami do spożywania posiłków - stoi na skraju basenu

Dobrze i wygodnie zjeść też można w zadaszonym pawilonie, z widok na ocean i basen. O i miejsce na bilard też się znalazło

Prywatne partameny znajduja sie w dżonkach na wodzie - takie 3 małe łódeczki cumujące przy pomoście

Teraz możemy pooglądać sobie basen , jacuzi i altankę w której udało się schować bar z barmanem

A to zdjęcie daje zamiast ścieżki ognia - która jest ukryta gdzieś w krzakach

No i w końcu możemy zerknąć na górę. Jest tam mała sala gimnastyczna i telewizyjna

Reasumując- budowałam go ok 20 godzin - całkiem niezle jak na tak wielką parcelę.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot-28.jpg
Wyświetleń:	2767
Rozmiar:	81.8 KB
ID:	4572  
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip Asian Spa - Resort - no CC.zip (2.39 MB, 524 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Loki ; 10-09-13 o 22:18
Loki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
The Following 8 Users Say Thank You to Loki For This Useful Post:
stare 03-09-13, 01:47   #2
Kamil1990
Właściciel domu w mieście

Podziękował
241
Podziękowano
101
Domyślnie

No to zaszalałaś Nazwa kurortu idealnie pasuje do projektu. Fajny pomysł: 1. z zabudowaniem króliczej nory (u siebie będę musiał tak zrobić ) 2. z apartamentami na dżonkach. Zafascynowało mnie wyśmienite wykorzystanie kamienia pod którym przeprowadzony jest pomost. We wnętrzach bardzo ładnie prezentuje się kolor pomarańczowy (i to ze wszystkimi połączeniami kolorystycznymi) w szczególności w zadaszonym pawilonie. Podsumowując bardzo fajny kurorcik a właściwie ***** Asian Spa Kurort.
Kamil1990 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-13, 20:26   #3
Matt
Projektant miejski

Podziękował
45
Podziękowano
569
Domyślnie

Kurort jest rewelacyjny, świetny pomysł na wykorzystanie tej ogromnej skały w taki sposób. Genialne apartamenty, dzięki ich konstrukcji nie jeden sim poczuje się jakby dryfował po wodach otaczających Japonię. Fajny pomysł z zabudowaniem baru w basenie, doskonale prezentują się łuki w jadalni z widokiem na morze, dzięki czemu mamy wrażenie otwartej przestrzeni W tak kolorowym kąciku spa, sam poddałbym się masażu gorącymi kamieniami
stare 03-09-13, 21:30   #4
Kaynee Lay
Renowator Sunset Valley

Podziękował
786
Podziękowano
296
Domyślnie

Ty wiesz, że ja już się zachwycałam. Nie ma mocnych na Twą pomysłowość. Skąd Ci się to bierze?!
Doskonały pomysł i rewelacyjne wykonanie - to Twój standard, Loki!
Kaynee Lay jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-13, 21:59   #5
Honda
Projektant miejski
Renowator Sunset Valley

Podziękował
927
Podziękowano
789
Domyślnie

Niczym w Zatoce Ha-Long Dżonki, skała wystająca z morza Pomysł i wykonanie po prostu rewelacyjne!

uno, dos, tres, cuatro, cinco, seis, siete, ocho...
Hop do skrzynki...
Honda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-13, 22:53   #6
Loki
Projektant miejski
Dekorator Wnętrz

Podziękował
304
Podziękowano
1,170
Domyślnie

Jenyś Honda ja nie wiedziałam ze takie coś istnieje , własnie oglądam zdjęcia - jest cudna.
Bardzo się cieszę ze spodobał się Wam mój kurort - właściwie wiele frajdy sprawaiła mi zabudowa całości, bryła, ustawienie budynków na parceli. Wnętrza to juz tak robiłam by były do kompletu.
stare 04-09-13, 01:47   #7
Danuta720
Moderator
Projektant miejski

Podziękował
1,028
Podziękowano
813
Domyślnie

Piękną parcela, malowniczo wygląda na zdjęciach, aż chciałoby się tam pojechać choćby na urlop.
Zmieniłabym jednak sufity, nie leży mi ta dywanowa tekstura, mam wrażenie, jakby zaraz dywan miał mi spaść na głowę.
Mimo tego małego detalu kurort wygląda bardzo stylowo, choć...

Jednak jest mały szkopuł...
Jakież było zdumienie mojego sima, gdy chciał się w kurorcie zameldować na jedną noc i nie znalazł recepcji.
Wyparowała! Jakiś łobuz ją podwędził, a i SPA okazało się nie SPA, tylko salą z masażem i paroma upiększającymi zabiegami o trzygwiazdkowej renomie. ....
W końcu rad nierad poczłapał do ratusza by kupić kurort, który wymagał pewnych poprawek.
Trzeba było przede wszystkim podnieść standard kurortu, a to wymagało nakładów finansowych. Właściciel więc zdobył się na odwagę i najpierw postanowił odrestaurować budynek kurortu ("królicza norka").
Jakież było jego zdumienie, gdy nagle obiekt kurortu zmienił swój japoński styl. Teraz już widać w nim nie tylko rękę japońskiego mistrza, ale także hiszpańskiego architekta, sim rozmarzył się, czyżby tu znajdowały się zaginione freski królestwa Leonu-Kastylii?....
No cóż, trzeba będzie przeprowadzić wykopaliska.

A to łobuzy, w biały dzień wynieśli z kurortu recepcję, dobrze, że recepcjonista się ostał, choć biedak ze strachu pałęta się gdzieś po kurorcie.

Ooo, jak miło wyziera spod japońskiej architektury ten wspaniały hiszpański styl!

Z ostatniej chwili...
Właściciel kurortu postanowił wyjść naprzeciw postulatom umęczonych wczasowiczów. Za dużo jest skarg turystów na tzw. "wąskie gardło" przystani, które powoduje malownicza rafa koralowa z jednej strony z wystającymi malowniczo z wody skałkami , oraz skała wzniesiona nad głównym pomostem - z drugiej. Musi wiec pogłębić (poszerzyć) dostęp do brzegu, tylko jak?
Ma nadzieję, że ten trud zrekompensuje mu sklepik z pamiątkami, który ma zamiar otworzyć, gdy przerobi koralowiec wydobyty z dna wód pod przystanią, na piękne ozdoby dla pań i panów .

Ostatnio edytowane przez Danuta720 ; 04-09-13 o 02:48
Danuta720 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-09-13, 19:25   #8
Loki
Projektant miejski
Dekorator Wnętrz

Podziękował
304
Podziękowano
1,170
Domyślnie

Danusiu, może twoja nadmierna ambicja nie pozwala ci trzeźwo ocenić prawdziwego sensu przyjaznej rywalizacji. Szkoda, bo wiele dobrego mogłabyś zdziałać, spożytkować swoją energię na innym polu zamiast prób złośliwej interpretacji czyjegokolwiek sukcesu. Mi w odróżnieniu od ciebie gra ani koleżeńska rywalizacja nie przysłania radości tworzenia, a sama gra nie jest sensem istnienia w naszej wirtualnej rzeczywistości. Myślę, że próby dyskredytowania moich i nie tylko moich prac tak naprawdę obnażają twoje próżne i rozdęte ego. Nie wiem, czym i komu chcesz zaimponować pisząc złośliwe komentarze na tym forum i na społecznościowym. Ci którzy je czytają na społecznościowym może jeszcze nie zorientowali się, ale na naszym forum nie wzbudzisz niczego więcej niż uśmiechu politowania. Z mojej strony to wszystko, co chciałabym ci powiedzieć teraz i kiedykolwiek w przyszłości.

Ostatnio edytowane przez Loki ; 05-09-13 o 19:31
stare 06-09-13, 05:22   #9
Danuta720
Moderator
Projektant miejski

Podziękował
1,028
Podziękowano
813
Domyślnie

Droga Małgosiu nie będę komentować osobistych wycieczek wobec mojej osoby, bo to kwestia kultury, natomiast odbiór mojego komentarza przez Ciebie to kwestia poczucia humoru, rozumiem jednak, że nie każdy człowiek posiada w równym stopniu dar abstrakcyjnego myślenia, wyczuwania niuansów i rozróżniania, co jest przytykiem, a co żartem.
Zamiast krzyczeć na forum sprawdź raz jeszcze swoją parcelę.
Serdecznie pozdrawiam.
stare 06-09-13, 13:34   #10
Kaynee Lay
Renowator Sunset Valley

Podziękował
786
Podziękowano
296
Domyślnie

Po co pisać identyczne komentarze tu i tam? Po co naciągać granice żartów i przytyków? Poco w końcu się kłócić?
Sprawdziłam parcelę wczoraj w nocy i przemierzając każdy jej kąt wraz z moim simem, żadnych błędów nie zauważyłam poza uwaga... poprzemieszczanymi meblami w inne miejsca. Tu jakiś kwiatek gdzieś tam...a na zdjęciach jest zupełnie gdzie indziej.
Nasza wspaniała gra, którą tak wszyscy uwielbiamy, robi wiele psikusów i problemów. Często kreatorzy nie odpowiadają za to. Zgodnie z moimi "badaniami" to nie czwórka tylko już trójka jest bardzo inteligentną grą i należy każdy egzemplarz/kopię na naszych komputerach traktować indywidualnie, bo ona sama to na nas wymusza

Loki, parcelka jest niesamowita. Perełka wśród istniejących już na naszym forum kurortów. I jeszcze raz serdecznie dziękuję za specjalną wersję dla mnie :*

Ostatnio edytowane przez Kaynee Lay ; 06-09-13 o 13:35 Powód: literówka
Kaynee Lay jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-13, 14:34   #11
Danuta720
Moderator
Projektant miejski

Podziękował
1,028
Podziękowano
813
Domyślnie

Fakt Kaynee, zażartowałam sobie, bo liczyłam na poczucie humoru Loki, fakt też, nie że nie zastanowiłam się, zanim pokazałam te zdjęcia i dodałam do nich komentarz. Jednak sprawdzenie parceli, jak piszesz nie polega na wejściu na parcelę z simem, czy otworzenie jej w trybie budowy. Kurorty są specyficznymi parcelami i ich standard w trakcie rozgrywek zależy od rozbudowanego obiektu kurortu (tzw. "króliczej norki", budynek Loki został rozbudowany do pierwszego poziomu, został więc jeszcze jeden nieotwarty i gdy kliknęłam na opcję "rozbuduj kurort" (nie mylmy z "ulepsz kurort", bo to inna opcja), to budynek "wystrzelił" mi do góry, ponieważ podniósł się o jeszcze jedną kondygnację. Parcela poza tymi błędami jest bardzo ładna, dlatego też skusiłam się i pobrałam ja do gry, a nie po to, by wytykać błędy. Jednak budując parcele trzeba pamiętać, by brać pod uwagę graczy i nie chodzi tu o błędy, o których opiszesz - Kaynee, bo te zdarzają się każdemu, gdyż - jak zauważyłaś - gra robi nam różne niespodzianki. Ale biję się w piersi, bo teraz widzę, że powinnam o tym napisać Loki na priv. Ostatnio pracuję w nocy przy komputerze i jestem trochę przemęczona, dlatego o tym nie pomyślałam. Jeszcze raz przepraszam za pokazanie na widok publiczny tych błędów. Widzę, że muszę zrobić sobie urlop. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Danuta720 ; 06-09-13 o 14:52
stare 06-09-13, 20:48   #12
Loki
Projektant miejski
Dekorator Wnętrz

Podziękował
304
Podziękowano
1,170
Domyślnie

Przede wszytkim wiem jak sie rozbudowuje kurorty. Swój najpierw podnisłam do maksymalnego poziomu stwierdziłam ze brzydko wyglada tak szeroki . Więc skasowałam,postwaiłam nowy, upgradowałam tylko o jeden i obudowałam. Danusiu- ja kurort mam zbudowany ( taki którego nie pokazałam) z 3 budynkam inaraz o różnym standardzie ( każdy na innym poziomie rozwoju) . A Ty upgradowałas mój i potem sie cieszysz że wystaje- ja uznałam ze lepiej jak będzie ładny niż zyskowny.

Ostatnio edytowane przez Loki ; 06-09-13 o 20:51
stare 13-09-13, 19:25   #13
Lhonna
Administrator
Projektant miejski

Podziękował
1,269
Podziękowano
1,116
Domyślnie

No i zawitały do nas wschodnie klimaty Bardzo fajnie połączyłaś ogromną wielkość tej parceli z azjatyckim minimalizmem wnętrz. Ogromnie podoba mi się pomysł z apartamentami na wodzie - wyglądają niesamowicie. A do tego pomarańcz we wnętrzach: odważny i energetyzujący. Po prostu świetnie
Lhonna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-14, 01:17   #14
Kapitan Indra
Nowy w dzielnicy

Podziękował
60
Podziękowano
27
Domyślnie

Kurort jest po prostu świetny - te prywatne apartamenty, ta sauna za przeszkleniem, ta skała nad pomostem, ten azjatycki wygląd
Kapitan Indra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania