stare 25-10-12, 13:24   #1
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie Ala na włościach (zrujnowanych) :P

Postanowiłam - wzorem Sahema - pokazać, że jednak coś tam budowałam, coś modziłam w Simach.
Będę tu umieszczać zdjęcia moich parcel, Simów, aranżacji... Zdjęcia, które udało mi się zrobić przypadkowo, a są urocze, i chcę się nimi z Wami podzielić

Na pierwszy ogień poszła moja Stopka - Loki nazwałaby ją Wielką Stopą - nie zamierzałam robić takiej wielkiej - jakoś.. samo wyszło. Wszystko jest w proszku, teren nieukształtowany, otoczenie niedokończone - i tak pozostanie zapewne, bo nie mam ochoty wypróbowywać, czy Luna naprawił swoje dodatki

Drugi "porzucony" dom, to kamienna posiadłość nad brzegiem rzeki. Nie mogłam sobie poradzić ze schodami wewnątrz. Chciałam, aby były łamane, ale dom jest na fundamencie, i constrain ciągle mi wszystko rozwalał, w efekcie wkurzyłam się i pomysł zarzuciłam!

Przód

Tył

Z boku

A tu wiktoriański pałacyk, który nazwałam w końcu "Cukiereczek" . Parcela niedokończona, ale jeszcze do niej wrócę

To dom, nad którym pracuję obecnie - "Groszki i róże"
Pomysł bryły budynku oraz podziału pomieszczeń na parterze jest po części tylko mój, wzorowałam się na jednej z willi Denizzo, ogród i piętro oraz cały tył budynku wraz z oranżerią są moje w całości

Różnice barwy fotek Groszka wynikająz różnych pór dnia, więc i oświetlenie i nasycenie barw jest różne.

Resztę dodam w miarę wolnego czasu

Ostatnio edytowane przez Alicja ; 25-10-12 o 14:06
Alicja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
The Following 10 Users Say Thank You to Alicja For This Useful Post:
stare 25-10-12, 15:07   #2
Loki
Projektant miejski
Dekorator Wnętrz

Podziękował
304
Podziękowano
1,170
Domyślnie

Alu , każda runie (lub zrujnowane włości) można kiedyś odbudować wiec trzymam kciuki
Loki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-12, 16:26   #3
Anulaa89
Projektant miejski

Podziękował
467
Podziękowano
842
Domyślnie

!! Ala!! Przeszłaś samą siebie. Czekam na wersje finalne tych "parcelek" a raczej wielkich pracelich hehe (taak wiem że nie ma takiego słowa ). Ja nie wiem jak Ty umiesz takie ogromne budynki stawiać - a potem jeszcze urządzać.
Anulaa89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-12, 17:02   #4
Honda
Projektant miejski
Renowator Sunset Valley

Podziękował
927
Podziękowano
789
Domyślnie

Ala, wszystkie domki są po prostu piękne.
Piękne bryły Jestem zachwycona i mam nadzieję, że kiedyś zobaczmy na forum nie tylko fotki

uno, dos, tres, cuatro, cinco, seis, siete, ocho...
Hop do skrzynki...
Honda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-12, 18:46   #5
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie Ala na włościach (zrujnowanych) :P

Dziękuję za ciepłe przyjęcie tych moich zrujnowanych pałacyków (nie od parady mam swój tytuł na forum ) Jakoś nie mam szczęścia do nich, i zaczynam ciągle od nowa jak ten Syzyf... Mam nadzieję, że chociaż Groszka dokończę, ba, nawet już w części go urządziłam, ogród też prawie gotowy. Tylko najgorsze, że wszystko by się chciało mieć... I stajnie, i ogródek, i basen, i ule - tyle, że nie wszystko do siebie pasuje.

Cukiereczek to duże wyzwanie, bo jest trudnym domem. I robię go bardzo powolutku i ostrożnie.

Kamienny dom to pomysł, którego z braku umiejętności nie umiem skończyć. I tak dużo się przy was nauczyłam. Ale najlepsze by było, gdyby zamiast Simów wysyłać przez Simport całe parcele. Wysłałabym do Was ten dom i pomogłybyście mi zrobić te cholerne schody oraz łuk nad przejściem między domem i garażem. Łuki takie robiła Loki w jednej z parcel chyba willi romańskiej.

Jednak ciągle myślami jestem przy moich trzech parcelach, które kiedyś tu pokazywałam.

Nie daje mi spokoju Howards End - ja go po prostu muszę zrobić po raz drugi

Dla przypomnienia - to oryginał

A to moja niedokończona wersja

Więcej zdjęć Howards End jest tutaj
http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3113

Druga parcela to St Moritz - pensjonacik rodem z Tyrolu. Był robiony na konkurs, ale nie wyrobiłam się. Nie jest duży ani skomplikowany, ale wymaga jednak bardzo określonego, konkretnego otoczenia (był zbudowany na Wyspie Gallahada) ale parcelę można i należy postawić na stoku zbocza w jakiejkolwiek innej okolicy- wpisuje się najlepiej w krajobraz Hidden Springs.

Teraz z Petsami doszły konie, więc Barnaba i Angela zmaterializowałyby się

Parcelka - choć jest ciągle w dziale downloads, to wymaga przeróbki po wejściu łaty pod pets.
Odtworzenie pensjonatu będzie też łatwiejsze z innego powodu - niektóre elementy wyposażenia doszły wraz kolejnymi EP

Tak prezentuje się St Moritz

Więcej fotek i sama (niezupdatowana) parcela jest tutaj

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=2339

Trzecia moja "zrujnowana" posiadłość to Mallory's. Tę parcelkę kocham najbardziej, jest najmniejszym moim domkiem i najbardziej kochanym "dzieckiem". Przypomniało mi się, że jednak zrobiłam jeszcze mniejszą - Arabską Łzę - może fotki odnajdę w moich przepastnych archiwach screenów.

Zrobiłabym ją teraz zapewne bez trudu, bo już umiem wybrnąć z tych problemów, z jakimi zetknęłam się podczas jej budowania. Ten styl rodem z Agathy Christie czy Morderstw w Midsommer kocham najbardziej, i pozostanę mu wierna.
Gdy Berry pokazała zdjęcia tych ślicznych kamiennych angielskich domków - Mallorys stanął mi przed oczami jak żywy. I tkwi teraz od nowa zadrą w sercu
Też go muszę zrobić ponownie.

Z tego zdjęcia czerpałam natchnienie

A to moja (niedokończona) wersja

więcej zdjęć jest tu

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=2097

A to mój drugi dom (jeśli chodzi o kolejność prac) pokazany na forum - Inuendo Noel Pierwszy to był zamek, którym wygrałam konkurs na oficjalnym forum TS3 - jakaż to była infantylna praca, i beznadziejne fotki
- i Inuendo, i Zamek też już nie istnieje - przepadły wraz z którymś padem gry
Inuendo był całkiem przyzwoity, ale gdy dziś patrzę na bryłę - wiem, co dziewczyny miały na myśli, sugerując zmianę proporcji Wtedy - dawno temu - prawie się obraziłam, bo byłam z niego taka dumna! Ale i nawet dziś podobają mi się niektóre rozwiązania i wyposażenie wnętrza, i patrzę na nie bez zażenowania.

A ten malutki pokoik dedykuję specjalnie BXL

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rbedxc.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	354.9 KB
ID:	5106  

Ostatnio edytowane przez Danuta720 ; 09-08-16 o 16:01
stare 26-10-12, 08:06   #6
Berryann
Vip

Podziękował
205
Podziękowano
293
Domyślnie

Alu Twoje domy zostały moimi muzami i inspiracjami a pałac rozwalił mnie na kolana cukiereczek jest słodki a groszki i róże są cudowne
Berryann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-12, 22:04   #7
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie

Dziękuję Berry - nawet przez myśl mi nie przeszło, że moje parcelki mogą stanowić dla kogoś inspirację. Bardzo mi miło. Polecam się więc na przyszłość Oby tylko nie udzieliła ci się rujnacja zamiast weny
stare 26-10-12, 22:46   #8
BXL4
Gość

Domyślnie

Alu, Twoje prace są bardzo pracochłonne, dbałość o szczegóły poraża, podziwiam cierpliwość i dokładność. Nad pałacem już się kiedyś rozczulałam i ta czułość nie przemija ogródek pensjonatu też już dawno skradł mi serce no ale teraz ten groszek, odjęło mi mowę.. przepiękny!! A jak zobaczyłam pokoik dziecięcy i tą dedykację, to zrobiło mi się tak szalenie miło, baaardzo Ci dziękuję Pokoik cudny, naprawdę.

edit: a, apropo łuczków, może to Ci pomoże, własnie z tego korzystam przy swojej nowej pracy
http://www.thesims3.com/contentDetai...ontentId=82627

Ostatnio edytowane przez BXL4 ; 26-10-12 o 22:48
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-12, 21:34   #9
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie

BXL - poradniczek znam, Loki umieściła go zarówno na tym forum jak i na społecznościowym. W tej "kamiennej" parceli największą trudnością są schody załamane pod kątem 90 stopni - bo tak wynika z projektu. Pomogłoby, gdyby wewnątrz można było skorzystać z podestu takiego jak onegdaj w dwójce. Ten obecny, umieszczany za pomocą kodu placefriezes nie zdaje egzaminu w sytuacji, gdy mam ściany na wielu poziomach - constrain rozwala mi wszystko. Dom z założenia jest tak zbudowany, że z przodu ma cztery schodki (w oryginale były tylko dwa), ale z tyłu jest tam tzw poziom zerowy - tzn należy pomieszczenia wybudować w poziomie fundamentu, i umieścić w nim okna i drzwi. Złożoność tego budynku polega też na tym, że dwa skrzydła są po skosie. Jedno wybiega amfiladą łuków nad wodę, a drugie to garaż połączony bramą - (przejściem) z budynkiem głównym. I ta brama jest właśnie łukiem. Jeśli dałabym aż pięć kratek na to przejście, to zmienią się znowu proporcje (brama powinna być na trzy kratki, ale z uwagi na niemożność utworzenia zaokrąglenia na trzy kratki - dałam na dwie, zamierzając wstawić tam zwykły łuk z działu budowlanego, co jednak się nie sprawdziło), a z kolei z dwóch kratek łuku jak w poradniku nie skonstruuję
Poza tym - kilku twórców na TSR zrobiło udane architektoniczne podejście do podobnego elementu architektonicznego (cyclonesue, severinka), więc akurat temat łuku nie stanowi problemu - sprawą otwartą pozostają schody (schody Gosik odpadają). Więc póki co dam sobie spokój, zwłaszcza, że bardziej zależałoby mi na odtworzeniu Mallory's.

Ostatnio edytowane przez Alicja ; 03-08-14 o 11:29
stare 29-10-12, 23:05   #10
Danuta720
Moderator
Projektant miejski

Podziękował
1,028
Podziękowano
813
Domyślnie

Alu budujesz prawdziwe perełki. Szkoda, że ich nie udostępniasz. Zwłaszcza zachwycił mnie "Cukiereczek" oraz "Groszki i róże".
Może kiedyś jednak się skusisz, dokończysz którąś ze swoich parcel i pozwolisz nam ją obejrzeć w grze....tylko proszę bez cc, ze względu na nadchodzący huragan, jakim mają być 4 pory roku.
Danuta720 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-12, 01:01   #11
Kamil1990
Właściciel domu w mieście

Podziękował
241
Podziękowano
101
Domyślnie

Po domku "Groszki i róże" widać, że będziesz się musiała napracować aby taki duży dom urządzić, jak narazie zapowiada się ciekawie
Posiadłość Mallory's jest taka typowo Alicjowa, nawet obudzony ze snu wiedziałbym kto zrobił tą posiadłość.
W Inuendo Noel podoba mi się najbardziej salon ... i oczywiście butelka stojąca na stoliku xD
Co do Howards End to musisz zrobić koniecznie remake i trzymam za to kciuki.
Kamil1990 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-12, 14:59   #12
Anulaa89
Projektant miejski

Podziękował
467
Podziękowano
842
Domyślnie

Alu, No po prostu kopara opada i chylę czoła Twojemu talentowi i cierpliwości.. Ja bym się nerwicy nsbawiła i tyle! Genialne, genialne i jeszcze raz genialne!
Anulaa89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-13, 00:51   #13
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie

Prosili prosili - i się doczekali . Oto remake Howards End

Tutaj "in statu nascendi" (w trakcie tworzenia) - widok od tyłu

Tu widok od przodu. Widzę teraz że muszę zmienić proporcje kopuły

Howards End tak naprawdęskłada się aż z trzech działek - Sam pałac "stoi" na środkowej 64 x 64, z przodu i z tyłu dołożyłam działki 50x30 i 50x 40 aby pałac uzyskał odpowiednią przestrzeń i perspektywę. Parcele te będą parcelami publicznymi , spełniających rolę parków miejskich. Pierwsza to typowy strzyżony żywopłot w stylu francuskich ogrodów, nie będzie zawierał zbyt wielu elementów aby nie zburzyć stylistyki całości. Drugi od tyłu to ogród w stylu włoskim - z licznymi pergolami, altanką, miejscem do publicznych występów, toaletą oraz miejscami do samotnej kontemplacji uroków ogrodu. W zasadzie jest już gotowy.

Ostatnio edytowane przez Alicja ; 08-03-13 o 01:05
stare 08-03-13, 01:07   #14
Danuta720
Moderator
Projektant miejski

Podziękował
1,028
Podziękowano
813
Domyślnie

Piękny!
Szkoda tylko, że tak mało zdjęć, dałabyś jakieś zbliżenie i pokazałabyś bryłę ze wszystkich stron.
stare 08-03-13, 01:23   #15
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie

Danusiu - ja go dopiero tworzę. Póki co w całości mam tylko ogród w stylu włoskim (ten z tyłu). Dla potrzeb testowania wprowadziłam tam Simkę ale zaraz ją wyprowadzę, bo wszystko działa jak należy. Zrobię też więcej zdjęć.
stare 08-03-13, 14:40   #16
Marco 74
Mieszkaniec startera

Podziękował
0
Podziękowano
27
Domyślnie

Alicjo twoja twórczość jest tak wspaniała jak innych projektantów z tego forum,nie mogę się nadziwić waszym zdolnością w tworzeniu czegoś takiego. Zastanawia mnie tylko jeden fakt,czy w tych waszych domach mogą mieszkać simy czy jednak to jest piękna pocztówka z podróży ?
Marco 74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-13, 17:32   #17
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie

Pałac jest jak najbardziej mieszkalny - jest zbudowany na tzw wysokim fundamencie - na tym podwyższonym "parterze" jest ogromny otwarty salon z kominkiem, pokój muzyczny, duża jadalnia i kilka pokoi sypialnych z łazienkami, a także mnóstwo korytarzy i korytarzyków. Na piętrze zaplanowałam bibliotekę a jeszcze wyżej - w nadbudówce - obserwatorium i pracownię. W tym podwyższonym fundamencie w jednym ze skrzydeł jest kuchnia, pokoje dla służby i pralnia, w środkowej części sala balowa z drzwiami prowadzącymi na zewnątrz. W piwnicach miejsce na zbiory muzealne i nieźle zaopatrzona piwniczka z winami jak przystało na prawdziwych arystokratów W drugim bocznym skrzydle jest kaplica - tak jak w prawdziwym Howards Castle. Przynajmniej takie mam plany. Towarzyszące pałacowi dwie sąsiednie parcele są parcelami komunalnymi - w pełni funkcjonalnymi. Parcela z przodu pełni rolę bardziej dekoracyjną, natomiast z tyłu jest wiele uroczych zakątków do pospacerowania, posłuchania koncertu czy oddaniu się malarskim czy astronomicznym upodobaniom. Zresztą - gdy zrobię więcej fotek będzie to wszystko widać
stare 08-03-13, 17:39   #18
Danuta720
Moderator
Projektant miejski

Podziękował
1,028
Podziękowano
813
Domyślnie

Dzięki Alu, wiec cierpliwie poczekam.

Marco, wszystkie nasze domy są jak najbardziej mieszkalne, zresztą to wymóg tego forum. Nawet duże parcele są dobrze grywalne, choćby dlatego, iż dodajemy do nich mało (lub wcale) cc.
stare 08-03-13, 19:11   #19
Loki
Projektant miejski
Dekorator Wnętrz

Podziękował
304
Podziękowano
1,170
Domyślnie

Alu trzyma kciuki byś skończyła razem z wnętrzami. Ma chyba piękniejsze kolory niż pierwsza wersja, ale dlatego że w Monte budowane. Z tyłu dach skośny bym obniżyła , ten pod kopułą, jest za "szpiczasty"
Loki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-13, 22:20   #20
Alicja
Banned

Podziękował
1,088
Podziękowano
433
Domyślnie

Loki kochanie - wiem - to jest wszystko jeszcze w proszku. A okolica - to stare dobre Riveview
Postawiłam sama parcelki w miejscu, w których ich nie było, i dlatego taki ładny widok stamtąd się roztacza - przypominający Monte Vistę
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania